KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13557038
nr 1355 7038
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, "På sanden" (III état av III). Signerad 1916, Motivet: 17,8x24,8cm. HJert&Hjert 279, Asplund 271
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.200 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:36:03
16/10 16:36:34
7.000 kr
18/10 18:16:45
19 okt
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn